Telefon
+48 602 622 644
+48 604 882 778
Godziny otwarcia
Pn - Cz.: 8:00 - 16:00
Pt.: 8:00 - 14:00
Adres
ul. Golędzinowska 21 A
03-302 Warszawa
Kontakt

Zabawki i ozdoby z tektury falistej

Tektura to nie tylko wytrzymałe opakowania i bezpieczne wypełniacze. Tektura falista może być także znakomitym materiałem do tworzenia ładnych i estetycznych ozdób i zabawek. Ekologiczne, trwałe, modne, a zarazem bezpieczne dla dzieci artykuły z tektury falistej ciekawie ozdobią mieszkanie i biuro.

Wystarczy kawałek tektury, dobre chęci i trochę wyobraźni, a przy użyciu dostępnych w każdym domu „narzędzi” jak nożyczki, sznurek, klej, czy farby stworzyć można niepowtarzalne i ciekawe ozdoby na stół, zabawki na choinkę, a nawet meble i akcesoria dla zwierząt.

Oferowana przez nas tektura jest wytrzymała, trwała i ekologiczna. Polecamy ją zarówno do tworzenia nietuzinkowych ozdób, jak i pakowania (dostępne u nas opakowania kartonowe) oraz zabezpieczania przesyłek (Eko wypełniacze kartonowe). Tektura falista to niezwykle wdzięczny materiał dla wszystkich artystów i osób zainteresowanych pracą manualną przy tworzeniu przestrzennych form z papieru. Unikalne, często zabawne i wielokształtne ozdoby z tektury falistej mogą stanowić część opakowania na prezent lub nim być – wszystko leży w pokładach naszej kreatywności. Jaką tekturę falistą warto zastosować przy wykonywaniu ozdób na różne okazje? Czy z tektury falistej da się wykonać dowolnie wybrane przez siebie ozdoby? Szczegóły poniżej. 

PRODUKUJEMY WSZYSTKO Z TEKTURY. Z FASONEM!

Ozdoby z tektury falistej – artysta plastyk zabiera się do pracy!

Tektura falista stanowi niezwykle wdzięczny materiał plastyczny dedykowany m.in. do wykonywania ozdób na różne okazje. Wystarczy wspomnieć o Wielkanocy lub Bożym Narodzeniu, a możliwości różnorodnego zastosowania wydają się w zasadzie nieograniczone. Z tektury falistej za pomocą specjalnych nożyków introligatorskich wycinać można dowolne kształty, które później – odpowiednio zaaranżowane – doskonale sprawdzą się w domowej przestrzeni, np. w roli dekoracji, które docelowo zawisną na oknie. Estetyczne ozdoby z tektury falistej mogą funkcjonować z zachowaniem ich naturalnego charakteru, szaro – brązowej struktury, ale równie ciekawym pomysłem będzie zastosowanie koloru. Do malowania wyciętych ozdób z tektury falistej wykorzystywać można farby plakatowe, akrylowe czy nawet olejne. 

Technologia wytwarzania ozdób z tektury falistej 

Sposób wykonywania ozdób z tektury falistej może być w zasadzie dowolny – ograniczeniem może być jedynie wyobraźnia artysty. Zwykle w tym celu wykorzystywane są typowe narzędzia w postaci nożyków, nożyczek, pędzli, klejów, aplikacji brokatowych, koralików czy sznurków oraz taśm. Z kolei ozdoby stworzone z myślą o dystrybucji i sprzedaży na szeroką skalę najczęściej wycinane są przy użyciu nowoczesnych urządzeń laserowych do cięcia papieru – w tej chwili sterowanych już numerycznie, czyli za pomocą specjalnie skonstruowanych, komputerowych klawiatur. Projekt wprowadzony zostaje wówczas w formie oprogramowania z rysunkami technicznymi, a maszyna wykonuje za człowieka całą pracę. 

Dlaczego warto stosować tekturę falistą do tworzenia ozdób? 

Różne rodzaje grubości oraz zróżnicowane faktury, jakie zapewnia tektura falista pozwalają na tworzenie nawet najbardziej awangardowych projektów. Projektowane w kreatywny i nieszablonowy sposób ozdoby z tektury falistej zachowują długotrwałą jakość, ponieważ: 

  • materiał odznacza się wysokim poziomem plastyczności, 
  • można zakupić tekturę matową lub pokrytą warstwami ochronnymi dodatkowych lakierów i impregnatów przeznaczonych do stosowania na papierze, 
  • papier odznacza się wysoką gramaturą, 
  • tektura powstaje dzięki najnowocześniejszym procesom technologicznym, 
  • współcześnie produkowany papier wraz z tekturą odznacza się zwiększoną odpornością na działanie wilgoci.

Ozdoby z tektury falistej – wycinaj, maluj, rysuj i klej! 

Tektura falista może służyć nie tylko jako materiał do wycinania różnorodnych ozdób. Wielu artystów i plastyków docenia ją także w postaci wielkoformatowej, np. jako podobrazia. Podkład pod obraz lub ilustrację w formie tektury falistej jest zwyczajnie tańszym rozwiązaniem od typowego blejtramu nabitego na krosno. Zwykle z takiego rozwiązania korzystają studenci szkół o profilach artystycznych, którzy muszą liczyć każdy grosz. Na tekturze falistej można na wiele różnych sposobów eksperymentować z powierzchnią roboczą. Klejenie poszczególnych elementów, także tych najdrobniejszych pozwala otrzymać finalny efekt w postaci jedynego w swoim rodzaju i niepowtarzalnego dzieła. Ozdoby z tektury falistej zadziwiają swoim pięknem po dodatkowym zastosowaniu markerów koloryzujących, farb kryjących oraz zróżnicowanych, naklejanych aplikacji.